28. 8. 2019

CO VLASTNĚ ZNAMENÁ HD?

zpět
2506

Televizní obraz na vašem přijímači je díky tomu ostrý, sytý a jeho zvuk je čistý a bez šumu. Takové sledování telky v domácím prostředí může být srovnatelné se zážitky z kina. Oproti standardnímu SD rozlišení je zážitek z filmů či sportovních pořadů kvalitnější, protože obraz není rozmazaný a zvuk je příjemný na poslech. Dnešní technické parametry pro širokoúhlé obrazovky nabízí výhodu v podobě hustější sítě bodů, ze kterých se televizní obraz skládá. Jen pro ilustraci, u HD je nejčastější 1920 sloupců na 1080 řádků, což nám dává asi 2 073 600 bodů. Oproti tomu běžný obraz tvoří asi 720 svislých sloupců a 576 vodorovných řádků.

Pro ilustraci si stačí jistě představit, jaký je rozdíl v takovém vysílání.

SD vs. HD

Co potřebuji pro HD příjem?

Pro příjem HD signálu je v první řadě nutný širokoúhlý kvalitní televizor případně projektor. Při nákupu si tedy ověřte, zda je příjem HD podporován. Pozor ale na to, že často je potřeba ještě kvalitní set-top box, který zvládne vyšší bitový tok a kompresní standard MPEG-4. 

Kvalita streamových videí ve vysokém rozlišení, co to vlastně znamená?

Připravujete se například na přenos živého vysílání z vašich sociálních sítí nebo plánujete zprostředkovat fanouškům her online přenos? Tak toto například všechno zahrnuje pojem streamování. Aby byla videa kvalitní a lidé na druhé straně monitoru si vysílání užili, je nutné počítat s vyšším nárokem na rychlost tzv. uploadu (odesílání). Stejně tak je nutné počítat se stabilitou a kvalitou Vašeho internetu. Nekvalitní obraz a zvuk vaše diváky brzy omrzí, je tedy důležité se zaměřit na to, jaký internetový tarif vám umožní bezproblémové streamování. AIM vám nabízí pestrou paletu různých druhů připojení, má tedy dostupné a kvalitní řešení pro všechny. Rádi vám poradíme, pokud si nevíte rady.

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb
Děkujeme za odeslání Vaší poptávky, budeme Vás kontaktovat ve Vámi zvoleném čase.
×