10. 6. 2019

DÁVAJÍ LIDÉ PŘEDNOST INTERNETU PŘED OSOBNÍMI ZÁŽITKY?

zpět
1643

O  netolismu, který je názvem pro závislost na internetu jsme se již zmiňovali v minulých příspěvcích. Je to ale opravdu až tak špatné, že si neumíme vychutnat osobní zážitky bez připojení a jedná se opravdu o závislost?

Zapátrejte v paměti

Týká se to také nás? Nebo někoho z naší rodiny? Opravdu jsme ochotní trávit více času na internetu i v době, kdy bychom měli odpočívat na dovolené nebo zažívat dobrodružství s našimi blízkými? Po rozhovoru s kolegy jsme si uvědomili, že se nás toto téma bezprostředně dotýká. Většina z nás jsou již rodiče a skoro všichni jsme se setkali se situací, kdy nás naši potomci skálopevně přesvědčovali, že jakmile dohrají hru nebo dokoukají jeden díl seriálu, půjdou určitě ven na čerstvý vzduch nebo do bazénu, na hřiště nebo vylezou z chatky, stanu či od stolu a půjdou se s námi projít…

A nejedná se jenom o počítačové hry a seriály, ale také o sledování videí na internetu a trávení času sdílením a chatováním na sociálních sítich. Jenže, týká se to opravdu jenom našich dětí? Když si zpětně procházíme naše sociální profily z dovolené z hrůzou zjišťujeme, že jsme většinu času byli také online. Tu jsme vložili roztomile upravenou fotografii našich dětí u moře s grafickým popiskem a rámečkem, jindy zase krátké video z výletu. Pak jsme nasdíleli nějakou důležitou informaci a následně zuřivě debatovali o jejím obsahu pod příspěvkem s ostatními, kteří se chytli do naší sítě.

Nejsme tu experti na to, jak trávit čas na internetu, aby to nemělo vliv na naše zdraví či okolí, nicméně, víme, že internet ačkoliv je skvělý pomocníkem, je to taky nástroj, který se nám velmi snad může vymknout z ruky. Proto je určitě dobré se před připojením zamyslet, zda by nebylo příjemnější si užít přítomný okamžik, a to bez připojení a vlastně zbytečného sdílení na internetu, které nám často bere hlavně energii a čas.

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb
Děkujeme za odeslání Vaší poptávky, budeme Vás kontaktovat ve Vámi zvoleném čase.
×