10. 6. 2019

DIGITÁLNÍ GRAMOTNOST MŮŽE OHROZIT NAŠE DĚTI. SKUTEČNĚ?

zpět
1580

Zapnout či vypnout? To umí už pomalu i batole. Dnešní děti zcela běžně dokáží stáhnout aplikaci, spustit si ji nebo se třeba přihlásit na YouTube a pustit si oblíbenou pohádku, která když je omrzí, bude nahrazena jinou, a to tak rychle, že leckdy nestačíme ani mrknout okem. 

Jízda na kole? Plavání?

Server Daily Mail uvádí, že sedm z deseti dětí ve věku dva až pět let hraje počítačové hry. Pouze dvě z deseti dětí ale zvládají v témže věku plavat bez pomoci nebo jezdit na kole. Dále uvádí, že nezvratitelným faktem je zjištění, že stále více běžných situací v daném věku nahrazují počítačové technologie a znalosti.

Jsou technologické dovednosti opravdu jenom na škodu?

Odborníci se v tomto názoru neshodují. Podle některých je jenom nutné, abychom děti korigovali a trávili s nimi více času. Není dobré děti odložit k televizi a počítači vždy, když nemáme čas nebo chuť se jim věnovat. Je tedy dobré mít na paměti, že svět technologií a reálný svět s hraním, sportováním a trávením času s rodiči by měl být stejný v poměru s tím, ve kterém děti tráví čas v přítomnosti techniky.

Rodiče musí jít příkladem.

Dětem vždy musejí jít příkladem rodiče. Pokud uvidí, že sami trávíme na telefonu či počítači spousty volného času, těžko jim budeme vysvětlovat, že v jejich případě to správné není. Děti se učí nápodobou, vnímají to, co dělají jejich rodiče. Chceme-li tedy jít pozitivním příkladem, neměli bychom jim ukazovat naše každodenní vypětí u počítače anebo vysedávání u televize, která sebere všechen náš volný čas.

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb
Děkujeme za odeslání Vaší poptávky, budeme Vás kontaktovat ve Vámi zvoleném čase.
×