24. 6. 2019

HROZÍ NÁM ZA STAHOVÁNÍ FILMŮ VĚZENÍ?

zpět
3020

Pokud si nějaké dílo stáhnete a nebudete jej dále šířit například tím, že jej veřejně promítnete a nebo někomu vypálíte na DVD, nic by vám hrozit nemělo.

Jaká jsou rizika?

Sdílení, šíření.. Jedná se o situaci, kdy nahrajete na internet autorsky chráněný obsah. Tímto už jednoznačně porušujete zákon a můžete se dostat do sporu s autorskými právy majitele. Stahování děl, která jsou autorsky chráněna, není tedy určitě optimální a měli byste se mu vyhnout.

Dar?

Není důležité, zda jste staženou věc prodali nebo darovali, ilegální je šíření v jakékoliv podobě. U aplikací a her je situace obdobná. Neexistuje legální způsob, jak si stáhnout takovýto software a následně jej využívat bez trestu. A pozor, toto platí také u různých testovacích a zkušebních verzí programů. Zde je tedy jediné doporučení, a to je, si hru či software jednoduše zakoupit. Obezřetnost se vyplatí i u oblíbeného stahování z torrentů. Zde totiž dochází k tomu, že data, která si stahujete zároveň uploadujete zpět mezi další uživatelé torrentů. To v praxi znamená, že vlastně i vy šíříte nelegální obsah. Právní precedenty pro tyto situace existují, nehledě na etickou otázku

Existují výjimky?

Ano, existují autoři,často hudebních děl, kteří vám umožní si jejich dílo stáhnout legálně a bez poplatků. Je však opravdu nutné  ho stahovat? Podle nás už na trhu existuje tolik zajímavých služeb, které jsou díky svým cenám dostupné již opravdu pro každého, že není důvod se vystavovat riziku. Výhodou také je, že filmy i hudební nahrávky nebudou v nízké kvalitě, která je leckdy blokátorem pro skutečný prožitek. Je také potřeba si uvědomit, že nelegální stahování bývá semeniště pro různé viry a malwary. Proč tedy zbytečně riskovat a přidělávat si starosti.

Jednou z takový služeb je i televizní služba Kuki, kde máte úplně legálně k dispozici více než 30 000 pořadů, na které se můžete podívat kdykoliv chcete a odkudkoliv chcete. 

 

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb
Děkujeme za odeslání Vaší poptávky, budeme Vás kontaktovat ve Vámi zvoleném čase.
×