23. 4. 2019

JAK POZNAT KVALITNÍ INFORMACE NA INTERNETU

zpět
479

Cenzura není řešení

Jelikož neexistuje jeden vlastník, který byl za použité zdroje zodpovědný, není na tuto otázku jednoduchá odpověď. V prostředí internetu většinou neexistuje cenzura. Jde o místo, kde má každý hlas svou váhu, každý postoj, názor i přesvědčení mohou být vyslyšeny a publikovány. Tato skutečnost však může znamenat, že informace, které nalezneme, nemusí být pravdivé. Můžou být dokonce úmyslně lživé, zkreslující či hanlivé.

Jak poznat kvalitní informace?

Nuže, žádné velké kouzlo v tomto nehledejme. Doporučení máme jedno. Hledejme zdroj, který danou informaci šíří. Dívejme se, odkud informace pochází, kdo za ní stojí. Podle věrohodnosti šiřitelů si můžeme udělat obrázek toho, zda na nás působí i jejich předkládané informace. Anonymní zdroje, články, texty, komentáře či recenze často vypovídají o tom, že prezentátor či webová stránka nejsou seriózní.

Pozor na zvláštní názvy webových domén

Pozor ještě na jednu věc. Někdy se i webové stránky, které mají evidentního a viditelného vlastníka, zdají jako oficiálně a seriózně se tvářící medium. Jak už jsme ale jednou upozorňovali v našem blogu, nemusí však takováto stránka skutečně přinášet pravdivá data. Často to poznáte podle zvláštně pojmenované domény, kde stačí záměna písmena a vám to připomene známé medium. Případně se do názvu přidávají čísla, zkratky atp. Důvodem je to, aby vlastník takového webu vydělával například na reklamním obsahu. Všímejte si tedy také názvů webových domén, i ty napoví, zda je obsah uvnitř kvalitní.

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb