22. 7. 2019

JAK SE VYZNAT V RYCHLOSTECH INTERNETU

zpět
3220

Právě rychlost internetu, jak jsme se již zmiňovali, je uváděna dvěma čísly a to rychlostí stahování dat (download) a rychlostí nahrávání dat (upload). Někteří operátoři uvádějí pouze rychlost stahování. Nicméně na toto pozor, protože rychlost odesílání dat je také důležitá, a to zejména tehdy, kdy nahráváte větší objem dat či sdílíte videa a obrázky.

Jaké jsou na trhu možnosti?

Existuje více variant a jak už to tak bývá, každá varianta má své pro a proti. Nejčastější a nejoblíbenější varianta připojení je připojení pomocí optických kabelů či technologie DSL. Proč? Tato internetová připojení jsou oblíbená díky své vysoké stabilitě a vysokým rychlostem, které umožňují. Nevýhodou optiky může být to, že možnost tohoto typu připojení není dostupná v každé lokalitě, nicméně, pokud u vás optika nechybí, určitě neváhejte. Přes optická vlákna dosáhnete totiž nejvyšších rychlostí ruku v ruce se zajímavými cenami. Výhodou v domácnosti může být také využití Wi-Fi routerů, které vám signál rozvedou do všech místností v bytě nebo domě. Bydlíte v místech, kde optika není? Nabízí se varianta DSL. Toto pevné a stabilní připojení vám nabízí také velmi kvalitní rychlosti a v případě VDSL jsou nabídky ještě zajímavější (rychlejší). Pokrytí je opravdu skvělé a dostupné téměř v celém Česku. Dále existuje připojení přes kabelové televize nebo mobilní či bezdrátové připojení. Mobilním připojením jste dost výrazně omezeni rychlostí a také objemem dat, bezdrátové připojení zase je zase závislé na tom, zda máte dobře umístěnou anténu a pozor, ve větších aglomeracích bývá síť často zaplněná. Tyto připojení tedy nejsou vhodné pro uživatele, kteří očekávají vysokou rychlost a stabilitu.

Pozor, toto vám jen tak někdo nenabídne. 

Společnost aim přišla jako první s možností si tyto rychlosti upravovat a to v rámci pásma, které si zakoupíte. Rychlost svého internetového připojení si můžete dle libosti měnit. Potřebujete poslat vyšší objem dat, jednoduše si prostě jenom upravíte rychlost uploadu. Chcete-li si data naopak stáhnout, nastavíte si rychlejší download.Rychlost připojení si navíc můžete krátkodobě, podle vaší potřeby, navyšovat. Veškeré rychlosti a ceny daných tarifů lze najít na webu AIM a to v sekci PODPORA – CENÍKY. U každé služby najdete její název, rychlost připojení, základní nastavení pásma a měsíční cenu. 


Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb
Děkujeme za odeslání Vaší poptávky, budeme Vás kontaktovat ve Vámi zvoleném čase.
×