11. 2. 2019

KAM JÍT V PRAZE NA RANDE?

zpět
737

Když hledáte inspiraci

Kalendář jasně říká, že jaro se nezadržitelně blíží. A s jarem nadchází i čas romantiky a společných vycházek. Vždyť vydařené rande nemusí proběhnout jen na Valentýna, nebo skončit symbolickým polibkem prvního května pod sochou Karla Hynka Máchy. Praha si stále zachovala svou romantiku a některé městské části vyloženě vybízejí k tomu, abyste se vydali se svou drahou polovičkou ven. Romantiku lze spojit i s příjemným posezením, večeří či kulturním zážitkem, záleží jen na vás. Kam tedy jít?

Vyšehrad - romantická památka nad Vltavou

Procházka ve dvou po parku na Vyšehradě je opravdu příjemným a uklidňujícím zážitkem, přitom nemusíte nikam daleko cestovat. Vyšehrad je snadno dostupný i městskou hromadnou dopravou. Můžete zde obdivovat půvabnou rotundu sv. Martina, která je nejstarší dochovanou stavbou tohoto typu v Praze. Na vyšehradském hřbitově odpočívá mnoho významných českých osobností, můžete se zastavit na občerstvení v nedaleké restauraci a o pár desítek kroků dál obdivovat stále pevné pozůstatky původních hradeb. A výhledy na Instagramu posbírají nejeden lajk.

Připravte se ohromit

Pokud svůj protějšek pozvete na romantickou procházku, budou samozřejmě na programu hlavně romantika, ale když už procházíte kolem historických památek nebo jiných zajímavostí, může se stát, že vás váš zvědavý protějšek zaskočí nečekanou otázkou. Samozřejmě nemusíte být chodící encyklopedií a sypat z rukávu data a jména, ale přece jen byste o lokalitě, do níž jste si vyšli, něco vědět měli. V současnosti nemusíte do knihovny ani za učenými profesory, stačí se před rande připojit na internet a máte potřebné informace z první ruky. A pokud milujete rychlost společně s výhodnou cenu, nabídka aim se vám bude líbit na první pohled.

Na Náplavku nepotřebujete holínky

Když se řekne Náplavka, zní to všelijak, ale zdání klame. Pražské náplavky jsou totiž dnes důležitou součástí hlavního města a tvoří součást Pražské památkové rezervace. Slouží k volnočasovým aktivitám, procházkám, využívány jsou i v lodní dopravě. Asi nejatraktivnější je Rašínovo nábřeží. Nabízí úchvatný výhled na panorama Hradčan. Konají se tu i gastronomické, kulturní a sportovní akce.

Vydejte se na ostrov

Praha má ostrovů hned několik, ovšem Kampa je jen jedna. Pyšní se originální atmosférou a malebnými domečky. Má i velice zajímavou historii. Tento ostrov je vlastně umělý. Vznikl po vybudování mlýnské strouhy zvané Čertovka. K posezené láká mnoho hospůdek ve staropražském stylu i příjemných vináren.

Mrkněte na Prahu

Vydáte-li se za nejvyšší pražskou stavbou, bude to samozřejmě Žižkovská televizní věž s výškou 216 metrů. Výtahem se dostanete do observatoře, z níž je úžasný výhled na Prahu i okolí. Ve výšce 66 metrů se nachází luxusní restaurace. Získáte nadhled a užijete si nefalšovanou romantiku.

Tak už víte, kam vyrazíte?

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb