2. 9. 2019

LETNÍ PAŘÁKY ŠKODÍ I VAŠÍ ELEKTRONICE

zpět
4472

Ne každý z nás má doma klimatizaci, protože její pořízení může být finančně velmi nákladné. Jak tedy ochladit náš byt i spotřebiče tak, aby nám to nezruinovalo domácí rozpočet? V první řadě pomáhají závěsy, a to ideálně v kombinaci se žaluziemi nebo roletami. Přes den se vyplatí zavřít všechna okna, žaluzie stáhnout a ještě umocnit stín pomocí závěsů. Okna nechte zavřená. Ideální volbou je také pořízení větráku, který se dá koupit za opravdu slušné peníze a v tropických teplotách vám výrazně ulehčí život.  Skvělým typem z internetu je láhev s ledem, kterou postavíte před ventilátor, protože vám rozvíří vzduch a bude se vám lépe dýchat.

Málokoho z nás napadne, že teplota v místnosti může být zvýšená díky elektronice.

Veškerá zařízení, která nepoužíváte, vypojte ze zásuvky. Ať už je to notebook, stolní počítač nebo televize Kuki. Vaše spotřebiče nepokládejte na místo, kde by jej mohly poškodit přímé sluneční paprsky.  Pozor, zvláště monitory stolních PC jsou na světlo citlivé a mohly by se poškodit nenávratně. Když už budete potřebovat používat váš notebook, na trhu jsou dostupné chladící podložky, které jsou skvělou volbou pro tyto horké dny. Po práci ukládejte notebook do zásuvky.

Co se týče samotného připojení k internetu, větším strašákem než samotné horko, bývají letní nevypočitatelné bouřky.

Hlavními potížisty jsou v tomto případě blesky. Ty můžou být potenciálním nebezpečím pro naši techniku i elektroniku. Úder blesku nemá vliv jenom v místě samotného dopadu, ale ovlivňuje spotřebiče v širokém okolí.  V případě zásahu bleskem do elektrického vedení nebo jiného vodiče, například do datového nebo telefonního kabelů, může nastat přepětí a zničení připojených elektrospotřebičů. Určitě vám tedy doporučujeme odpojit modem, router i televizi, případně další zařízení z proudu už před bouřkou. U televize nezapomeňte na anténní kabel.

Je po bouřce a problém s připojením zůstává?

V tomto případě bychom doporučili optické kontroly, jak antén, tak i dalších prvků, které jsou umístěny například na střeše. Někdy stačí pouze změna polohy u příjímače nebo antény. Při silném větru mohly změnit svou polohu. Pokud ani toto nepomáhá, je dobré zkontrolovat zda neodošlo k mechanickému poškození vašeho zařízení. Mohlo se stát, do něj vnikla voda, stejně tak se voda mohla dostat do kabeláže nebo konektorů. Signál Wi-fi už je komplikovanější, jeho příjem může komplikovat také sníh nebo listí ze stromů. O tomto tématu jsme již psali v minulých měsících. V případě problémů nás určitě kdykoliv kontaktujte, rádi vám pomůžeme a poradíme, jak postupovat pro obnovu vašeho signálu.

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb
Děkujeme za odeslání Vaší poptávky, budeme Vás kontaktovat ve Vámi zvoleném čase.
×