3. 5. 2019

POZOR NA DÁRKOVÉ POUKAZY

zpět
1092

Je něco zadarmo opravdu zadarmo?

Nabízet lidem cokoliv bezplatně je stále velkým lákadlem a internetoví zločinci se toho snaží zneužívat každý den. Nemyslete si, že u známých značek nejste ohroženi. Nejnovější iPhone zdarma, super nová televize jako dárek, pro každého pátého zaregistrovaného hráče PC hra v hodnotě 2000 Kč zdarma atd. Všechno to zní skvěle, ale jak to doopravdy je?   

Na stránce, která je falešná, si vyberete váš dárek, tedy vlastně darovaný poukaz. Abyste prokázali, že nejste robot, a tudíž jste opravdu majitelem slevového poukazu, musíte nejdříve potvrdit svou totožnost a splnit pár „jednoduchých a rychlých kroků“. Variant toho, co budete muset splnit, je mnoho. Někdo bude vyžadovat vaši emailovou adresu, jiný telefonní číslo, další bude chtít vyplnit formulář, případně budete nuceni odeslat SMS s potvrzovacím kódem.

Často je sice výsledek předvídatelný, protože úkonů je tolik, že většina z nás vzdá vytouženou cestu za svou odměnou dříve než vyplní všechny požadavky, nicméně někteří přeci jen vytrvají. Pro ty pak přichází velké zklamání, voucher je totiž pravděpodobně neplatný. Kdo si však může mnout ruce jsou hackeři. Přišli tak úplně jednoduše k vašim citlivým datům.

Tipy pro vás:

  • Nic není zadarmo.
  • Nikdy neposílejte citlivé údaje někomu, koho neznáte.
  • Ověřte si společnost, která nabídku inzeruje.
  • Nepřeposílejte pochybné odkazy svým přátelům. Jen tím pomáháte internetovým podvodníkům.
Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb