22. 5. 2019

PROBLÉMY S WI-FI?

zpět
504

Budoucnost patří konektivitě a skoro v každé domácnosti dnes jedno připojení sdílí několik telefonů, notebooků, televizí a smart vychytávek. Bohužel to může mít dost negativní vliv na rychlost jejich připojení. Přesněji tedy na to, mezi kolik přístrojů se rychlost musí rozdělit. Jak se tedy nejlépe vyrovnat s velkým množstvím připojených zařízení a uživatelů najednou?

Zjistěte, kde se ztrácí rychlost

Každé připojení má určitý „bandwidth” - šířku pásma. Tato šířka určuje množství dat, která můžeme přes síť přenést za určitou dobu. Všechna připojená zařízení si z dostupné šířky pásma ukrajují kousek a při velké zátěži si jej začnou vzájemně krást. Streamování videa je například na bandwidth poměrně dost náročné, takže třeba dvě televize s HD IPTV běžící ve stejnou dobu nejspíše zhorší zážitek alespoň jednomu z diváků v domě.

Nezanedbávejte umístění routeru

K dobrému pokrytí Wi-Fi signálem potřebujete, aby router ležel přibližně ve středu oblasti, kde se nachází připojená zařízení. Nedávejte svůj router příliš blízko technologií, která vysílají elektromagnetické vlny nebo do těsné blízkosti drátů elektrického vedení. Zvýšená poloha routeru také může zlepšit pokrytí signálem v domácnosti.

Naučte se opravdu ovládat svůj router

Mnoho moderních routerů dnes podporuje tzv. QoS neboli Quality of Service řešení, která umožňují upřednostňovat určité činnosti či aplikace z hlediska šířky pásma. Kromě toho také najdete routery využívající 5 Ghz pásmo místo 2,4 Ghz pásma Wi-Fi.

Občas dokáže hodně pomoci, když svoji síť přehodíte na pásmo, které má obecně větší rozsah. Moderním standardem pro bezdrátové sítě je tzv. IEEE 802.11ac. Nabízí lepší rychlost downloadu i uploadu než starší verze 802.11b. Pokud váš router tento nový standard má, ještě nemusíte mít vyhráno. Musí jej totiž podporovat i zařízení, která se k němu připojují.

Stále se vám zdá, že váš internet je příliš pomalý? Možná nesou vinu i zloději internetu, různí Wi-Fi paraziti, o nichž jsme si povídali minule. Dokud nevíte, kolik zařízení se opravdu k síti připojuje, žádné z našich tipů a triků nemusí nutně fungovat.

Ultimátní řešení

Shrnuto a podtrženo, chcete-li v domácnosti být online na více zařízeních najednou, neobejdete se bez spolehlivého a rychlého internetu. Jeden pohled na naše cenově výhodné tarify je řešením, se kterým je pomalé připojení minulostí.

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb