4. 2. 2019

RANDE V DOBÁCH INTERNETU

zpět
405
No, a když to vypadá, že na druhé straně telefonu nesedí nezaměstnaný povaleč, ušmudlaný vepřík nebo záletník, co má doma spokojenou manželku a pět dětí, prostě si už jenom napíšete, v jakém baru se potkáte. A že vaše rande nevyšlo? Nevadí, mobil máte plný kontaktů a fotografií dalších roztomile se usmívajících chlapců, kde nejsou vidět kouty, pleš ani rostoucí břicha, protože pánové používají patnáct let staré plnovlasé  a upravené fotky, stejně jako vy. Zkuste tohle ale vyprávět generaci, která vyrůstala v politicky pochmurných dobách a pamatuje si ještě na obchodní dům Prior, prostoje u telefonních budek a voňavky Moskva.

Láska kvete v každé době

Nicméně otázka zní, jak soudruzi získávali nejen srdce roztoužených soudružek? O internetu a chytrém telefonu se seznamovací aplikací si generace našich rodičů mohla nechat jenom zdát. Když chtěla soudružka potkat soudruha, leckdy trávila spoustu času u telefonu, aby nezmeškala případný hovor. Tedy ta šťastnější, protože ne každý měl doma Bellův přístroj. Ti méně šťastní stepovali před telefonní budkou, kde se snažili dovolat na číslo svého vyvoleného či vyvolené. Po domluvení termínu leckdy stačilo zapískat pod okny, předat karafiát nebo sklenku od hořčice, hit na stolech socialistických kuchyní, a zaběhnout za roh na pivo pro něj a limo pro ní. V zimě grog. K tomu deset deka sekaný nebo vlašák do kelímku, protože banány, mandarinky a uherák byly jenom před Vánoci.  Pak procházka a někdy taky kino, když zrovna bylo po ruce.  A nemyslete, si že randili jenom svobodní. Podle naší kolegyně bujela nevěra stejně jako dnes.

No a jak dát vědět roztouženému milenci, že manžel není doma?
Stačilo se domluvit na jednoduchém znamení. Co třeba pověsit na balkon bílý ručník na znamení průchodnosti. Prostě a jednoduše, dneska by to šlo. Šňůra zeje prázdnotou? Pak je lepší nezvonit. A už jste slyšeli o panelákovém přízraku jménem kočárkárna?  Podle našich zdrojů byla právě tato místnost ideálním prostorem pro dostaveníčka zadaných i těch nezadaných. A jen tak pro zajímavost. Každá doba přinesla změny v randění a vyvolala pohoršení v očích starší generace. Věděli jste, že v první polovině minulého století začali muži zvát dívky ven namísto toho, aby se dvojice sešla v domě rodičů, kde by byla pod dohledem? Taky vám to přijde úsměvné?


Je fajn někdy zavzpomínat na dobu před sociálními sítěmi a internetem. Buďte občas offline a zkuste to postaru. Pro všechny další dny je tu pro vás internetové připojení od aim. 

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb