28. 1. 2019

RETRO SURFOVÁNÍ ANEB 20 LET OD INTERNET99

zpět
387

Čas jsou peníze – i na internetu

V roce 1999 se v naší republice poprvé objevil speciální telefonní tarif, nesoucí označení Internet99. V té době ovšem ani monopolní provozovatel telekomunikací SPT Telecom netušil, že internet dosáhne za několik let takového rozmachu a technologického pokroku. Jednalo se původně totiž pouze o takzvané komutované (vytáčené) připojení. Někteří z vás si ještě možná vybaví otravné pípání připojujícího se modemu.

Vytáčené připojení v ceně hovorného bylo pro mnoho uživatelů skutečně nepřijatelně drahé a protože o internet rostl v domácnostech zájem, nakonec se provozovatel rozhodl změnit cenovou politiku. Právě tato situace vedla ke vzniku výše zmíněného tarifu internet99, který dopad zdražení telefonních poplatků na koncové uživatele internetu poněkud zmírnil.

I tak si každý musel dávat pozor na to, kdy a jak dlouho internet využívá. Tarif Internet99 přinášel zlevnění především v pozdních večerních a nočních hodinách. Na doma to bylo fajn, pro práci byl tarif prakticky nepoužitelný. Obecně už jen načítání větších obrázků trvalo neúměrně dlouho, o nějakém stahování velkých programů a souborů nebyla řeč. Ty se přenášely z počítače na počítač prostřednictvím paměťových médiích.

Za dostupný internet

Tendence zpřístupnění internetu v co nejširší nabídce je stále žádoucí, ačkoli parametry jako cena, rychlost připojení i dostupnost nejrůznějších služeb se od roku 1999 neuvěřitelným způsobem změnily. My ve snaze zpřístupnit internet všem za přijatelné ceny a ve vysoké kvalitě pokračujeme a věříme, že právě naše zajímavé tarify pro internetové připojení a moderní internetovou televizi vám zpřístupní online svět na 100 %.

Prohlédněte si naše tarify nebo vyzkoušejte chytrou televizi Kuki. V připravených balíčcích na vás čeká až 144 stanic podle vlastního výběru s možností až 168 hodin zpětného zhlédnutí a nahráváním. I to je důkazem, že od dob tarifu Internet99 se toho opravdu hodně změnilo.

Rychlé připojení
od 200 Kč měsíčně
- klikni na Nezávazně poptat a vyplň poptávku služeb
- do 2 hodin ti zavoláme s nabídkou služeb